İçeriğe geç

Kocaeli Hatay Arası Kaç KM

Kocaeli Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Hatay arası kaç km? Kocaeli Hatay arası kaç saat? Kocaeli Hatay yol tarifi? Kocaeli Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Hatay Arası Kaç KM

Kocaeli Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 km’dir. Kocaeli Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 740 km’dir.

Kocaeli Hatay Arası Kaç KM

Kocaeli Hatay Arası Kaç Saat

Kocaeli Hatay arası kaç saat; Kocaeli Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 740 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kocaeli Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1002 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.