İçeriğe geç

Kocaeli Hakkâri Arası Kaç KM


Kocaeli Hakkâri arası kaç km;
yazımızda öncelikle Kocaeli ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Hakkâri arası kaç km? Kocaeli Hakkâri arası kaç saat? Kocaeli Hakkâri yol tarifi? Kocaeli Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Hakkâri Arası Kaç KM

Kocaeli Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1760 km’dir. Kocaeli Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1248 km’dir.

Kocaeli Hakkâri Arası Kaç KM

Kocaeli Hakkâri Arası Kaç Saat

Kocaeli Hakkâri arası kaç saat; Kocaeli Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1760 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Kocaeli Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1248 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Kocaeli Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1760 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 97 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 141 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.