İçeriğe geç

Gaziantep Kocaeli Arası Kaç KM

Gaziantep Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kocaeli arası kaç km? Gaziantep Kocaeli arası kaç saat? Gaziantep Kocaeli yol tarifi? Gaziantep Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kocaeli Arası Kaç KM

Gaziantep Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1065 km’dir. Gaziantep Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 774 km’dir.

Gaziantep Kocaeli Arası Kaç KM

Gaziantep Kocaeli Arası Kaç Saat

Gaziantep Kocaeli arası kaç saat; Gaziantep Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1065 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Gaziantep Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Gaziantep Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 774 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Gaziantep Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1065 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.