İçeriğe geç

Erzurum Kocaeli Arası Kaç KM

Erzurum Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kocaeli arası kaç km? Erzurum Kocaeli arası kaç saat? Erzurum Kocaeli yol tarifi? Erzurum Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kocaeli Arası Kaç KM

Erzurum Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1130 km’dir. Erzurum Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 966 km’dir.

Erzurum Kocaeli Arası Kaç KM

Erzurum Kocaeli Arası Kaç Saat

Erzurum Kocaeli arası kaç saat; Erzurum Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1130 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 966 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Erzurum Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1130 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.