İçeriğe geç

Kocaeli Edirne Arası Kaç KM

Kocaeli Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Edirne arası kaç km? Kocaeli Edirne arası kaç saat? Kocaeli Edirne yol tarifi? Kocaeli Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Edirne Arası Kaç KM

Kocaeli Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 km’dir. Kocaeli Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 293 km’dir.

Kocaeli Edirne Arası Kaç KM

Kocaeli Edirne Arası Kaç Saat

Kocaeli Edirne arası kaç saat; Kocaeli Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kocaeli Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kocaeli Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 293 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 54 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

54 dakika

Kocaeli Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 354 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.