İçeriğe geç

Kocaeli Diyarbakır Arası Kaç KM

Kocaeli Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Diyarbakır arası kaç km? Kocaeli Diyarbakır arası kaç saat? Kocaeli Diyarbakır yol tarifi? Kocaeli Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Diyarbakır Arası Kaç KM

Kocaeli Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1365 km’dir. Kocaeli Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 946 km’dir.

Kocaeli Diyarbakır Arası Kaç KM

Kocaeli Diyarbakır Arası Kaç Saat

Kocaeli Diyarbakır arası kaç saat; Kocaeli Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1365 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 946 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Kocaeli Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1365 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 110 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.