İçeriğe geç

Kocaeli Bitlis Arası Kaç KM

Kocaeli Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Bitlis arası kaç km? Kocaeli Bitlis arası kaç saat? Kocaeli Bitlis yol tarifi? Kocaeli Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Bitlis Arası Kaç KM

Kocaeli Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1443 km’dir. Kocaeli Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1095 km’dir.

Kocaeli Bitlis Arası Kaç Saat

Kocaeli Bitlis arası kaç saat; Kocaeli Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1443 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Kocaeli Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Kocaeli Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1095 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 57 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

1 saat 57 dakika

Kocaeli Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1443 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.