İçeriğe geç

Kocaeli Balıkesir Arası Kaç KM

Kocaeli Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Balıkesir arası kaç km? Kocaeli Balıkesir arası kaç saat? Kocaeli Balıkesir yol tarifi? Kocaeli Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Balıkesir Arası Kaç KM

Kocaeli Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 311 km’dir. Kocaeli Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 233 km’dir.

Kocaeli Balıkesir Arası Kaç KM

Kocaeli Balıkesir Arası Kaç Saat

Kocaeli Balıkesir arası kaç saat; Kocaeli Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 311 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 233 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

48 dakika

Kocaeli Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 311 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.