İçeriğe geç

Kocaeli Aydın Arası Kaç KM

Kocaeli Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Aydın arası kaç km? Kocaeli Aydın arası kaç saat? Kocaeli Aydın yol tarifi? Kocaeli Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Aydın Arası Kaç KM

Kocaeli Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 598 km’dir. Kocaeli Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 359 km’dir.

Kocaeli Aydın Arası Kaç KM

Kocaeli Aydın Arası Kaç Saat

Kocaeli Aydın arası kaç saat; Kocaeli Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 598 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kocaeli Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 359 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Kocaeli Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 598 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.