İçeriğe geç

Kocaeli Amasya Arası Kaç KM

Kocaeli Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Amasya arası kaç km? Kocaeli Amasya arası kaç saat? Kocaeli Amasya yol tarifi? Kocaeli Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Amasya Arası Kaç KM

Kocaeli Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 595 km’dir. Kocaeli Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 503 km’dir.

Kocaeli Amasya Arası Kaç KM

Kocaeli Amasya Arası Kaç Saat

Kocaeli Amasya arası kaç saat; Kocaeli Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 595 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kocaeli Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 503 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kocaeli Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 595 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.