İçeriğe geç

Kocaeli Aksaray Arası Kaç KM

Kocaeli Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Aksaray arası kaç km? Kocaeli Aksaray arası kaç saat? Kocaeli Aksaray yol tarifi? Kocaeli Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Aksaray Arası Kaç KM

Kocaeli Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 km’dir. Kocaeli Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Kocaeli Aksaray Arası Kaç KM

Kocaeli Aksaray Arası Kaç Saat

Kocaeli Aksaray arası kaç saat; Kocaeli Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kocaeli Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kocaeli Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.