İçeriğe geç

Kocaeli Ağrı Arası Kaç KM

Kocaeli Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Ağrı arası kaç km? Kocaeli Ağrı arası kaç saat? Kocaeli Ağrı yol tarifi? Kocaeli Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Ağrı Arası Kaç KM

Kocaeli Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1311 km’dir. Kocaeli Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1119 km’dir.

Kocaeli Ağrı Arası Kaç KM

Kocaeli Ağrı Arası Kaç Saat

Kocaeli Ağrı arası kaç saat; Kocaeli Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1311 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Kocaeli Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1119 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

2 saat

Kocaeli Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1311 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.