İçeriğe geç

Kocaeli Afyon Arası Kaç KM

Kocaeli Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Afyon arası kaç km? Kocaeli Afyon arası kaç saat? Kocaeli Afyon yol tarifi? Kocaeli Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Afyon Arası Kaç KM

Kocaeli Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 km’dir. Kocaeli Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 241 km’dir.

Kocaeli Afyon Arası Kaç KM

Kocaeli Afyon Arası Kaç Saat

Kocaeli Afyon arası kaç saat; Kocaeli Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kocaeli Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kocaeli Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 241 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 49 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

49 dakika

Kocaeli Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.