İçeriğe geç

Kocaali Yol Tarifi

Sakarya Kocaali yol tarifi; yazımızda öncelikle Kocaali şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaali’ye nasıl gidilir? Kocaali yol tarifi? Kocaali yol haritası? Kocaali İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaali İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Kocaali, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kocaali İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 254 km2’dir. Kocaali ilçesinin rakımı ise 35 m olarak hesaplanmıştır. Kocaali ilçesinin doğusunda Düzce, batısında Karasu, Güneyinde ise Hendek ilçeleri bulunmaktadır. Kocaali ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kocaali İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kocaali ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.938 nüfusa sahiptir.

Kocaali İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kocaali Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kocaali’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kocaali Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaali’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kocaali’ye Nasıl Gidilir? Kocaali Yol Tarifi

Kocaali’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kocaali’ye gelebilirsiniz. Kocaali karayolu ile Sakarya şehir merkezine 72 km, İstanbul’a yaklaşık 226 km, Ankara’ya yaklaşık 302 km, İzmir’den ise yaklaşık 578 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kocaali ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.