İçeriğe geç

Kızıltepe Yol Tarifi

Mardin Kızıltepe yol tarifi; yazımızda öncelikle Kızıltepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kızıltepe’ye nasıl gidilir? Kızıltepe yol tarifi? Kızıltepe yol haritası? Kızıltepe İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kızıltepe İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin’in ilçesi olan Kızıltepe, Mardin’in yerleşim yerlerinden biridir. Kızıltepe İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.236 km2’dir. Kızıltepe ilçesinin rakımı ise 485 m olarak hesaplanmıştır. Kızıltepe ilçesinin Kuzeyinde Mazıdağı ve Artuklu, doğusunda Artuklu, batısında Derik ve Şanlıurfa, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Kızıltepe ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kızıltepe İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kızıltepe ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 256.664 nüfusa sahiptir.

Kızıltepe İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kızıltepe Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kızıltepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kızıltepe Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kızıltepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kızıltepe’ye Nasıl Gidilir? Kızıltepe Yol Tarifi

Kızıltepe’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kızıltepe’ye gelebilirsiniz. Kızıltepe karayolu ile Mardin şehir merkezine 61.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.447 km, Ankara’ya yaklaşık 1.012 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.420 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Mardin Şehir Merkezinde yer alan Mardin Havalimanı’na gidebilirsiniz. Mardin Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kızıltepe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mardin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mardin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kızıltepe ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.