İçeriğe geç

Kızılören Yol Tarifi

Afyon Kızılören yol tarifi; yazımızda öncelikle Kızılören şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kızılören’e nasıl gidilir? Kızılören yol tarifi? Kızılören yol haritası? Kızılören İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kızılören İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Kızılören, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Kızılören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 337  km2’dir. Kızılören ilçesinin rakımı ise 1.125 m olarak hesaplanmıştır. Kızılören ilinin Kuzeyinde Sandıklı, doğusunda Şuhut, batısında Denizli, Güneyinde ise Dinar ilçeleri bulunmaktadır. Kızılören ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kızılören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kızılören ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2,463 nüfusa sahiptir.

Kızılören İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kızılören Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kızılören’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kızılören Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kızılören’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kızılören’e Nasıl Gidilir? Kızılören Yol Tarifi

Kızılören’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kızılören’e gelebilirsiniz. Kızılören karayolu ile Afyon şehir merkezine 87 km, İstanbul’a yaklaşık 494 km, Ankara’ya yaklaşık 348 km, İzmir’den ise yaklaşık 323 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Kızılören ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kızılören ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.