Kızılören Posta Kodu

Kızılören Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kızılören Posta Kodu Sorgulama

Kızılören’ de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kızılören ilçesi Hakkında

Kızılören mahalleleri, Kızılören ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz doksan dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Kızılören, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Kızılören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 337 km2’dir. Rakımı ise 1.125 m olarak hesaplanmıştır. Kızılören ilinin Kuzeyinde Sandıklı, doğusunda Şuhut, batısında Denizli, Güneyinde ise Dinar ilçeleri bulunmaktadır. Kızılören ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kızılören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kızılören ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.269 nüfusa sahiptir.

Kızılören Posta Kodu
Kızılören Posta Kodu