İçeriğe geç

Kızılırmak Yol Tarifi

Çankırı Kızılırmak yol tarifi; yazımızda öncelikle Kızılırmak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kızılırmak’a nasıl gidilir? Kızılırmak yol tarifi? Kızılırmak yol haritası? Kızılırmak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kızılırmak İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Kızılırmak, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kızılırmak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 514 km2’dir. Kızılırmak ilçesinin rakımı ise 555 m olarak hesaplanmıştır. Kızılırmak ilinin Kuzeyinde ve batısında Çankırı Merkez, doğusunda ise Çorum, Güneyinde ise Kırıkkale ilçeleri bulunmaktadır. Kızılırmak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kızılırmak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kızılırmak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.304 nüfusa sahiptir.

Kızılırmak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kızılırmak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kızılırmak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kızılırmak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kızılırmak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kızılırmak’a Nasıl Gidilir? Kızılırmak Yol Tarifi

Kızılırmak’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kızılırmak’a gelebilirsiniz. Kızılırmak karayolu ile Çankırı şehir merkezine 54,5 km, İstanbul’a yaklaşık 583 km, Ankara’ya yaklaşık 147 km, İzmir’den ise yaklaşık 744 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kızılırmak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.