İçeriğe geç

Kızılırmak Posta Kodu

Kızılırmak Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kızılırmak Posta Kodu Sorgulama

Kızılırmak’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kızılırmak ilçesi Hakkında

Kızılırmak ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz altmış ikinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Kızılırmak, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kızılırmak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 514 km2’dir. Rakımı ise 555 m olarak hesaplanmıştır. Kızılırmak ilinin Kuzeyinde ve batısında Çankırı Merkez, doğusunda ise Çorum, Güneyinde ise Kırıkkale ilçeleri bulunmaktadır. Kızılırmak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kızılırmak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kızılırmak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.130 nüfusa sahiptir.

Kızılırmak Posta Kodu
Kızılırmak Posta Kodu