İçeriğe geç

Kızılcahamam Yol Tarifi

Ankara Kızılcahamam yol tarifi; yazımızda öncelikle Kızılcahamam şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kızılcahamam’a nasıl gidilir? Kızılcahamam yol tarifi? Kızılcahamam yol haritası? Kızılcahamam İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kızılcahamam İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Kızılcahamam, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kızılcahamam İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.623 km2’dir. Kızılcahamam ilçesinin rakımı ise 985 m olarak hesaplanmıştır. Kızılcahamam ilinin Kuzeyinde Çankırı, doğusunda ise Çubuk, batısında Çamlıdere, Güneyinde ise Kazan ve Ayaş ilçeleri bulunmaktadır. Kızılcahamam ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kızılcahamam İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kızılcahamam ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28.350 nüfusa sahiptir.

Kızılcahamam İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kızılcahamam Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kızılcahamam’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kızılcahamam Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kızılcahamam’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kızılcahamam’a Nasıl Gidilir? Kızılcahamam Yol Tarifi

Kızılcahamam’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kızılcahamam’a gelebilirsiniz. Kızılcahamam karayolu ile Ankara şehir merkezine 78,2 km, İstanbul’a yaklaşık 381 km, Bursa’ya yaklaşık 409 km, İzmir’den ise yaklaşık 734 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kızılcahamam ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kızılcahamam ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.