Kırşehir Yozgat Arası Kaç KM

Kırşehir Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Yozgat arası kaç km? Kırşehir Yozgat arası kaç saat? Kırşehir Yozgat yol tarifi? Kırşehir Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Yozgat Arası Kaç KM

Kırşehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 114 km’dir. Kırşehir Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 94 km’dir.

Kırşehir Yozgat Arası Kaç KM

Kırşehir Yozgat Arası Kaç Saat

Kırşehir Yozgat arası kaç saat; Kırşehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 114 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 94 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Kırşehir Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 114 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.