İçeriğe geç

Kırşehir Yalova Arası Kaç KM

Kırşehir Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Yalova arası kaç km? Kırşehir Yalova arası kaç saat? Kırşehir Yalova yol tarifi? Kırşehir Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Yalova Arası Kaç KM

Kırşehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 km’dir. Kırşehir Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 449 km’dir.

Kırşehir Yalova Arası Kaç KM

Kırşehir Yalova Arası Kaç Saat

Kırşehir Yalova arası kaç saat; Kırşehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kırşehir Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 449 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kırşehir Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 594 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.