İçeriğe geç

Kırşehir Tunceli Arası Kaç KM

Kırşehir Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Tunceli arası kaç km? Kırşehir Tunceli arası kaç saat? Kırşehir Tunceli yol tarifi? Kırşehir Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Tunceli Arası Kaç KM

Kırşehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 km’dir. Kırşehir Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 455 km’dir.

Kırşehir Tunceli Arası Kaç KM

Kırşehir Tunceli Arası Kaç Saat

Kırşehir Tunceli arası kaç saat; Kırşehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kırşehir Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 455 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kırşehir Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 751 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.