Kırşehir Tokat Arası Kaç KM

Kırşehir Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Tokat arası kaç km? Kırşehir Tokat arası kaç saat? Kırşehir Tokat yol tarifi? Kırşehir Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Tokat Arası Kaç KM

Kırşehir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 324 km’dir. Kırşehir Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 244 km’dir.

Kırşehir Tokat Arası Kaç KM

Kırşehir Tokat Arası Kaç Saat

Kırşehir Tokat arası kaç saat; Kırşehir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 324 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 244 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kırşehir Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 324 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.