İçeriğe geç

Kırşehir Sivas Arası Kaç KM

Kırşehir Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Sivas arası kaç km? Kırşehir Sivas arası kaç saat? Kırşehir Sivas yol tarifi? Kırşehir Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Sivas Arası Kaç KM

Kırşehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 326 km’dir. Kırşehir Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 255 km’dir.

Kırşehir Sivas Arası Kaç KM

Kırşehir Sivas Arası Kaç Saat

Kırşehir Sivas arası kaç saat; Kırşehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 326 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 255 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kırşehir Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 326 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.