İçeriğe geç

Kırşehir Şırnak Arası Kaç KM

Kırşehir Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Şırnak arası kaç km? Kırşehir Şırnak arası kaç saat? Kırşehir Şırnak yol tarifi? Kırşehir Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz

Kırşehir ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Şırnak Arası Kaç KM

Kırşehir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 km’dir. Kırşehir Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 747 km’dir.

Kırşehir Şırnak Arası Kaç KM

Kırşehir Şırnak Arası Kaç Saat

Kırşehir Şırnak arası kaç saat; Kırşehir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kırşehir Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Kırşehir Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 747 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kırşehir Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.