İçeriğe geç

Kırşehir Sinop Arası Kaç KM

Kırşehir Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Sinop arası kaç km? Kırşehir Sinop arası kaç saat? Kırşehir Sinop yol tarifi? Kırşehir Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Sinop Arası Kaç KM

Kırşehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 494 km’dir. Kırşehir Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 332 km’dir.

Kırşehir Sinop Arası Kaç KM

Kırşehir Sinop Arası Kaç Saat

Kırşehir Sinop arası kaç saat; Kırşehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 494 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kırşehir Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 332 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

56 dakika

Kırşehir Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 494 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.