İçeriğe geç

Kırşehir Siirt Arası Kaç KM

Kırşehir Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Siirt arası kaç km? Kırşehir Siirt arası kaç saat? Kırşehir Siirt yol tarifi? Kırşehir Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Siirt Arası Kaç KM

Kırşehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 km’dir. Kırşehir Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 691 km’dir.

Kırşehir Siirt Arası Kaç KM

Kırşehir Siirt Arası Kaç Saat

Kırşehir Siirt arası kaç saat; Kırşehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kırşehir Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kırşehir Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 691 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kırşehir Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.