Şanlıurfa Kırşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kırşehir arası kaç km? Şanlıurfa Kırşehir arası kaç saat? Şanlıurfa Kırşehir yol tarifi? Şanlıurfa Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS     koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kırşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 km’dir. Şanlıurfa Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 462 km’dir.

Şanlıurfa Kırşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kırşehir Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kırşehir arası kaç saat; Şanlıurfa Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 462 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Şanlıurfa Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 617 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.