İçeriğe geç

Samsun Kırşehir Arası Kaç KM

Samsun Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kırşehir arası kaç km? Samsun Kırşehir arası kaç saat? Samsun Kırşehir yol tarifi? Samsun Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kırşehir Arası Kaç KM

Samsun Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 390 km’dir. Samsun Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 302 km’dir.

Samsun Kırşehir Arası Kaç KM

Samsun Kırşehir Arası Kaç Saat

Samsun Kırşehir arası kaç saat; Samsun Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 390 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 302 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Samsun Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 390 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.