İçeriğe geç

Sakarya Kırşehir Arası Kaç KM

Sakarya Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Kırşehir arası kaç km? Sakarya Kırşehir arası kaç saat? Sakarya Kırşehir yol tarifi? Sakarya Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Kırşehir Arası Kaç KM

Sakarya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 km’dir. Sakarya Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 369 km’dir.

Sakarya Kırşehir Arası Kaç KM

Sakarya Kırşehir Arası Kaç Saat

Sakarya Kırşehir arası kaç saat; Sakarya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Sakarya Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 369 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Sakarya Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.