İçeriğe geç

Kırşehir Rize Arası Kaç KM

Kırşehir Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Rize arası kaç km? Kırşehir Rize arası kaç saat? Kırşehir Rize yol tarifi? Kırşehir Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Rize Arası Kaç KM

Kırşehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 km’dir. Kırşehir Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 581 km’dir.

Kırşehir Rize Arası Kaç KM

Kırşehir Rize Arası Kaç Saat

Kırşehir Rize arası kaç saat; Kırşehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kırşehir Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 581 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kırşehir Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 777 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.