İçeriğe geç

Kırşehir Niğde Arası Kaç KM

Kırşehir Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Niğde arası kaç km? Kırşehir Niğde arası kaç saat? Kırşehir Niğde yol tarifi? Kırşehir Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Niğde Arası Kaç KM

Kırşehir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 km’dir. Kırşehir Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 139 km’dir.

Kırşehir Niğde Arası Kaç KM

Kırşehir Niğde Arası Kaç Saat

Kırşehir Niğde arası kaç saat; Kırşehir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kırşehir Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kırşehir Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 139 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

41 dakika

Kırşehir Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 182 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz