İçeriğe geç

Kırşehir Nevşehir Arası Kaç KM

Kırşehir Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Nevşehir arası kaç km? Kırşehir Nevşehir arası kaç saat? Kırşehir Nevşehir yol tarifi? Kırşehir Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Nevşehir Arası Kaç KM

Kırşehir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 93 km’dir. Kırşehir Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 76 km’dir.

Kırşehir Nevşehir Arası Kaç KM

Kırşehir Nevşehir Arası Kaç Saat

Kırşehir Nevşehir arası kaç saat; Kırşehir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 93 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Kırşehir Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kırşehir Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 76 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

36 dakika

Kırşehir Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 93 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.