İçeriğe geç

Mersin Kırşehir Arası Kaç KM

Mersin Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kırşehir arası kaç km? Mersin Kırşehir arası kaç saat? Mersin Kırşehir yol tarifi? Mersin Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS     koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kırşehir Arası Kaç KM

Mersin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 364 km’dir. Mersin Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 264 km’dir.

Mersin Kırşehir Arası Kaç KM

Mersin Kırşehir Arası Kaç Saat

Mersin Kırşehir arası kaç saat; Mersin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 364 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mersin Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Mersin Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 264 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Mersin Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 364 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.