İçeriğe geç

Kırşehir Merkez Yol Tarifi

Kırşehir Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kırşehir Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Merkez’e nasıl gidilir? Kırşehir Merkez yol tarifi? Kırşehir Merkez yol haritası? Kırşehir Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Kırşehir Merkez, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kırşehir Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.719 km2’dir. Kırşehir Merkez ilçesinin rakımı ise    991  m olarak hesaplanmıştır. Kırşehir Merkez ilçesinin Kuzeyinde Çiçekdağı ve Akçakent, doğusunda ise Boztepe ve Mucur, batısında Akpınar ve Kaman, Güneyinde ise Aksaray ilçeleri bulunmaktadır. Kırşehir Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kırşehir Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kırşehir Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 157.635 nüfusa sahiptir.

Kırşehir Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kırşehir Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kırşehir Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kırşehir Merkez’e Nasıl Gidilir? Kırşehir Merkez Yol Tarifi

Kırşehir Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kırşehir Merkez’e gelebilirsiniz. Kırşehir Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 639 km, Ankara’ya yaklaşık 195 km, İzmir’den ise yaklaşık 767 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırşehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kırşehir Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.