Mardin Kırşehir Arası Kaç KM

Mardin Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Kırşehir arası kaç km? Mardin Kırşehir arası kaç saat? Mardin Kırşehir yol tarifi? Mardin Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Mardin Kırşehir Arası Kaç KM

Mardin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 812 km’dir. Mardin Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 598 km’dir.

Mardin Kırşehir Arası Kaç KM

Mardin Kırşehir Arası Kaç Saat

Mardin Kırşehir arası kaç saat; Mardin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 812 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Mardin Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 598 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Mardin Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 812 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.