İçeriğe geç

Malatya Kırşehir Arası Kaç KM

Malatya Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Kırşehir arası kaç km? Malatya Kırşehir arası kaç saat? Malatya Kırşehir yol tarifi? Malatya Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Malatya Kırşehir Arası Kaç KM

Malatya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 km’dir. Malatya Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 373 km’dir.

Malatya Kırşehir Arası Kaç KM

Malatya Kırşehir Arası Kaç Saat

Malatya Kırşehir arası kaç saat; Malatya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Malatya Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 373 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Malatya Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.