İçeriğe geç

Kırşehir Kütahya Arası Kaç KM

Kırşehir Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kırşehir ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kırşehir Kütahya arası kaç km? Kırşehir Kütahya arası kaç saat? Kırşehir Kütahya yol tarifi? Kırşehir Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kırşehir ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir Kütahya Arası Kaç KM

Kırşehir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 km’dir. Kırşehir Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 361 km’dir.

Kırşehir Kütahya Arası Kaç KM

Kırşehir Kütahya Arası Kaç Saat

Kırşehir Kütahya arası kaç saat; Kırşehir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kırşehir Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kırşehir Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 361 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kırşehir Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kırşehir Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 488 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kırşehir Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kırşehir Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.