İçeriğe geç

Konya Kırşehir Arası Kaç KM

Konya Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kırşehir arası kaç km? Konya Kırşehir arası kaç saat? Konya Kırşehir yol tarifi? Konya Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Konya Kırşehir Arası Kaç KM

Konya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 km’dir. Konya Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 203 km’dir.

Konya Kırşehir Arası Kaç KM

Konya Kırşehir Arası Kaç Saat

Konya Kırşehir arası kaç saat; Konya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 203 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Konya Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 243 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.