İçeriğe geç

Iğdır Kırşehir Arası Kaç KM

Iğdır Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Kırşehir arası kaç km? Iğdır Kırşehir arası kaç saat? Iğdır Kırşehir yol tarifi? Iğdır Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Kırşehir Arası Kaç KM

Iğdır Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1049 km’dir. Iğdır Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 853 km’dir.

Iğdır Kırşehir Arası Kaç KM

Iğdır Kırşehir Arası Kaç Saat

Iğdır Kırşehir arası kaç saat; Iğdır Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1049 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Iğdır Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 853 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Iğdır Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1049 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.