İçeriğe geç

Hatay Kırşehir Arası Kaç KM

Hatay Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kırşehir arası kaç km? Hatay Kırşehir arası kaç saat? Hatay Kırşehir yol tarifi? Hatay Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kırşehir Arası Kaç KM

Hatay Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 km’dir. Hatay Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 362 km’dir.

Hatay Kırşehir Arası Kaç KM

Hatay Kırşehir Arası Kaç Saat

Hatay Kırşehir arası kaç saat; Hatay Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Hatay Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 362 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Hatay Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 523 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.