İçeriğe geç

Hakkâri Kırşehir Arası Kaç KM

Hakkâri Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Kırşehir arası kaç km? Hakkâri Kırşehir arası kaç saat? Hakkâri Kırşehir yol tarifi? Hakkâri Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Kırşehir Arası Kaç KM

Hakkâri Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1205 km’dir. Hakkâri Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 854 km’dir.

Hakkâri Kırşehir Arası Kaç KM

Hakkâri Kırşehir Arası Kaç Saat

Hakkâri Kırşehir arası kaç saat; Hakkâri Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1205 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 854 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Hakkâri Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1205 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.