İçeriğe geç

Gaziantep Kırşehir Arası Kaç KM

Gaziantep Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kırşehir arası kaç km? Gaziantep Kırşehir arası kaç saat? Gaziantep Kırşehir yol tarifi? Gaziantep Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kırşehir Arası Kaç KM

Gaziantep Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 km’dir. Gaziantep Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 365 km’dir.

Gaziantep Kırşehir Arası Kaç KM

Gaziantep Kırşehir Arası Kaç Saat

Gaziantep Kırşehir arası kaç saat; Gaziantep Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 365 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Gaziantep Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.