Erzurum Kırşehir Arası Kaç KM

Erzurum Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kırşehir arası kaç km? Erzurum Kırşehir arası kaç saat? Erzurum Kırşehir yol tarifi? Erzurum Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kırşehir Arası Kaç KM

Erzurum Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 761 km’dir. Erzurum Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 616 km’dir.

Erzurum Kırşehir Arası Kaç KM

Erzurum Kırşehir Arası Kaç Saat

Erzurum Kırşehir arası kaç saat; Erzurum Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 761 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Erzurum Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 616 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Erzurum Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 761 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.