İçeriğe geç

Erzincan Kırşehir Arası Kaç KM

Erzincan Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Kırşehir arası kaç km? Erzincan Kırşehir arası kaç saat? Erzincan Kırşehir yol tarifi? Erzincan Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Kırşehir Arası Kaç KM

Erzincan Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 km’dir. Erzincan Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 464 km’dir.

Erzincan Kırşehir Arası Kaç KM

Erzincan Kırşehir Arası Kaç Saat

Erzincan Kırşehir arası kaç saat; Erzincan Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzincan Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 464 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Erzincan Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.