İçeriğe geç

Elazığ Kırşehir Arası Kaç KM

Elazığ Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Kırşehir arası kaç km? Elazığ Kırşehir arası kaç saat? Elazığ Kırşehir yol tarifi? Elazığ Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Kırşehir Arası Kaç KM

Elazığ Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 km’dir. Elazığ Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 442 km’dir.

Elazığ Kırşehir Arası Kaç KM

Elazığ Kırşehir Arası Kaç Saat

Elazığ Kırşehir arası kaç saat; Elazığ Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Elazığ Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 442 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Elazığ Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 570 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.