İçeriğe geç

Edirne Kırşehir Arası Kaç KM

Edirne Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Kırşehir arası kaç km? Edirne Kırşehir arası kaç saat? Edirne Kırşehir yol tarifi? Edirne Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne Kırşehir Arası Kaç KM

Edirne Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 870 km’dir. Edirne Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 704 km’dir.

Edirne Kırşehir Arası Kaç KM

Edirne Kırşehir Arası Kaç Saat

Edirne Kırşehir arası kaç saat; Edirne Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 870 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Edirne Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 704 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 26 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 26 dakika

Edirne Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 870 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.