İçeriğe geç

Diyarbakır Kırşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kırşehir arası kaç km? Diyarbakır Kırşehir arası kaç saat? Diyarbakır Kırşehir yol tarifi? Diyarbakır Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kırşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 km’dir. Diyarbakır Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 545 km’dir.

Diyarbakır Kırşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırşehir Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kırşehir arası kaç saat; Diyarbakır Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 545 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Diyarbakır Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 698 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.