İçeriğe geç

Çankırı Kırşehir Arası Kaç KM

Çankırı Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Kırşehir arası kaç km? Çankırı Kırşehir arası kaç saat? Çankırı Kırşehir yol tarifi? Çankırı Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Kırşehir Arası Kaç KM

Çankırı Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 215 km’dir. Çankırı Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 169 km’dir.

Çankırı Kırşehir Arası Kaç KM

Çankırı Kırşehir Arası Kaç Saat

Çankırı Kırşehir arası kaç saat; Çankırı Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 215 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 169 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 43 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

43 dakika

Çankırı Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 215 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.